Drugo ključno področje tega spletnega tečaja se nanaša na raziskovanje in poglabljanje stika s seboj in z našim notranjim svetom občutkov in potreb oz. z našo življenjsko energijo.
Ključni element, ki ga spremljajo dihalne vaje je transformacija.
Kateri koli občutek oz. emocijo (EMOTION = energy in motion) lahko transformiramo, saj gre za energijski naboj (energijo)..
Energije ne moremo uničiti in je ne moremo ustvariit, lahko pa jo transformiramo, usmerjamo oz. ji mogočimo večjo ali manjšo pretočnost..
Z rednim izvajanjem vaj, vam bodo stanja, ki jih boste dosegli postala domača in jih boste čedalje lažje uporabljali in do njih dostopali tudi v vsakodnevnih interakcijah: ko vas nekdo strigira, ko ste pod stresom…
Določene vaje lahko izvedemo hipno s parimi vdihi, za nekatere pa potrebujemo več časa.
Večino vaj traja od 3min do cca 15min, 2 vaji pa sta nekoliko daljši.
Priporočam, da se tekom 3 tedenskega tečaja zavežete, da vsak dan izvedete 1 ali 2 dihalni vaji (npr. Zjutraj in zvečer)
Vsaka izmed vaj je vodena in posebaj pripravljena z glasbenim ozadjem.
Vaje izvajate na lastno odgovornost.
POMEMBNA VARNOSTNA NAVODILA:
1. Praksa izvajanja dihalnih vaj vam je lahko v velik doprinos, vendar je pomembno da jih izvajate na zavesten, namenski in varen način.
2. Pomembno je, da vaje izvajate v mirnem in varnem prostoru, kjer vas nihče ne moti ali prekinja. Vaje večinoma izvajamo sede ali leže. V kolikor jih izvajate stoje, poskrbite da je okolica varna in brez ostrih redmetov za primer, če slučajno začutite vrtoglavico.
3. Nikoli ne izvajajte vaj dihanja pred ali med potapljanjem, vožnjo, plavanjem, kopanjem ali v katerem koli drugem okoliščinah, kjer bi izguba zavesti lahko povzročila telesno škodo.
4. Globoko dihanje lahko povzroči mravljinčenje, zvonjenje v ušesih in/ali omotico. Nekateri poročajo o izkušnjah izven telesa. To so normalni odzivi in izkušnje ter niso vzrok za alarm. Če med izvajanjem slučajno omedlite, ste šli predaleč in naslednjič vajo izvedite počasneje.
5. Povabilo je, da sledite navodilom za izvedbo ter ob enem poslušate svoje telo ter vaje ustrezno prilagodite. V kolikor vam je določena vaja pre-intenzivna in se vam prične vrteti, dihanje upočasnite in vsedite na tla.
6. Nikoli se ne silite. Poslušajte svoje telo. Če občutite mravljinčenje v telesu ali če se vaše telo začne napenjati ali krčiti, upočasnite dihanje, vzemite si čas. Če se počutite slabo, PRENEHAJTE.
7. Med nosečnostjo ali če imate epilepsijo NE izvajajte dihanja. Če imate težave s srcem ali kakršnekoli druge resne zdravstvene težave, se vedno posvetujte z zdravstvenim strokovnjakom, preden začnete izvajati kakršnekoli dihalne vaje.
POZITIVNI UČINKI REDNEGA IZVAJANJA DIHALNIH VAJ:
V tem kratkem video tečaju boste prejeli več različnih oziroma dopolnjujočih se vodenih dihalnih vaj, ki jih lahko uporabljate z namenom:
-poglabljanja ljubečega stika s seboj
-prebujanja kreativne energije (energiziranje telesa)
-predpriprave na intenziven pogovor, sestanek, pogajanje
-spoznavanja svojih občutkov na način da se v njih ne utopite in da vas ne preplavijo in da jih ne tlačite. Naučite se lahko preusmerjanja in preobražanja njihovega energijskega naboja.
-preobražanja težkih čustvenih stanj (stres, tesnoba, žalost, napetost, zmedenost, bolečina, brezup…)
-preseganja čustvenega naboja, frustracij in jeze v odnosu do določene osebe
-resetiranja in uravnovešanja živčnega sistema
-krepitve stika s kvalitetami prisotnosti, zbranosti, miru ter z ostalimi potrebami, ki jih želite negovati v vašem telesu, življenju in odnosih
-izboljšanja počutja, zdravja in medosebnih odnosov
-premagovanja utrujenosti
-vzpodbudnega začetka dneva
Opisanje vaje, v zadnjih letih redno izvajam tudi sam in so mi izredno dragocene in v podporo. Vaje so povzete iz strani različnih dihalnih tehnik; Wimhof, A. Huberman, J.P. Barahona.